Koszyk 0 items - 0,00 zł 0

Mezoterapia

Biorewitalizacja skóry za pomocą mezoterapii jest jednym z najpopularniejszych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej, często wybieranym na „pierwszy raz”. Polega na śródskórnym iniekcyjnym podawaniu (małymi dawkami, dużą ilością nakłuć) nieusieciowanego kwasu hialuronowego lub koktajli na bazie składników aktywnych, których celem jest odżywienie, pobudzenie i nawilżenie skóry. Może też mieć działanie rozjaśniające, rozświetlające, przeciwzmarszczkowe, ujędrniające itp. – w zależności od składu preparatu. To też skuteczna metoda hamująca wypadanie włosów. Zabieg mezoterapii jest niezwykle wszechstronny i polecany praktycznie w każdym wieku, także u młodych osób ok. 25-30. roku życia, jako profilaktyka anti-aging. Regularnie wykonywany (np. 1-2 razy w roku, 3-4 zabiegi w serii co 3-4 tygodnie) pozwala zachować skórę w dobrej kondycji i długo cieszyć się jej młodym, wypoczętym wyglądem. Mezoterapia polecana jest szczególnie w okresie wiosennym, przed latem – aby nawilżyć skórę po zimie i przygotować ją do spotkania z mocnym słońcem. Warto stosować ją nie tylko na twarz, ale też na szyję, dekolt czy dłonie.

Mezoterapię medyczną wykonuje się za pomocą cienkiej igły, techniką dobraną do miejsca podania i wskazań (np. liniową, grudkową itp.). Popularność zyskuje też tzw. mezoterapia kosmetyczna – mikroigłowa. Zabiegi wykonywane są wtedy za pomocą dermarollera, dermapenu bądź techniką nappage (pokrywającą). Do preparatów przeznaczonych do zabiegów w gabinecie kosmetycznym można też zastosować elektroforezę bądź inne techniki wspomagające przenikanie składników aktywnych przez skórę.

W naszej ofercie mamy dwa rodzaje produktów do mezoterapii:

Revanesse® Pure – produkt medyczny

Biodegradowalny, nieusieciowany, czysty żel kwasu hialuronowego pochodzenia niezwierzęcego przeznaczony do wykonywania zabiegów mezoterapii. Szybko się wchłania, uzupełniając jednocześnie kwas hialuronowy zanikający wraz z procesami starzenia. Poprzez odżywienie i uwodnienie warstwy brodawkowatej skóry właściwej Revanesse® Pure nawilża, uelastycznia i ujędrnia skórę, nadając jej zdrowszy wygląd.

Wskazania: Biorewitalizacja, nawilżenie skóry (zabieg mezoterapii).
Głębokość iniekcji: Brodawkowata warstwa skóry właściwej.
Opakowanie: 2 x 1 ml, stabilizowany, nieusieciowany HA 14 mg/ml

Zapisz się na nasz newsletter

Zapisz się na nasz newsletter

Kontakt

ul. Modlińska 335e, 03-151 Warszawa
+48 22 290 68 70
biuro@bdaesthetic.com

© 2022 All rights reserved.

Dla pacjenta

Dla lekarza