Młoda i piękna skóra, wyglądająca naturalnie i zdrowo to marzenie niejednej osoby. Marzenie to da się osiągnąć dzięki zabiegowi biostymulacji. Na czym on polega, jakie efekty przynosi i kiedy najlepiej go stosować: w tym artykule wyjaśnimy te kwestie.
Biostymulacja to procedura stosowana w medycynie estetycznej w celu uzyskania młodszego i zdrowszego wyglądu skóry. Zabieg ten wykorzystuje składniki aktywne, aby wspomagać i przyspieszać naturalne procesy regeneracji skóry. Substancje stymulują komórki organizmu do produkcji kolagenu i elastyny, co prowadzi do poprawy jędrności, elastyczności i ogólnego wyglądu skóry. Najważniejszą cechą tego zabiegu jest fakt, że biostymulacja nie wprowadza do skóry substancji obcych, ale korzysta z naturalnych mechanizmów regeneracyjnych organizmu, aby poprawić kondycję skóry.
W biostymulatorach podstawę stanowi odpowiedni skład. Dobre biostymulatory zawierają substancje, które w naturalny sposób pobudzają pracę komórek skóry. Muszą być również bezpieczne dla pacjentów, nie wywoływać reakcji alergicznych i być w pełni przyswajalne. Jakie substancje są wykorzystywane do biostymulacji?
RH kolagen to innowacyjny składnik oparty o budowę ludzkiego kolagenu. Pozyskuje się go z hodowli jedwabników poprzez rekombinację genetyczną. Jest to przełomem, ponieważ produkt nie ma pochodzenia zwierzęcego i jest w pełni bezpieczny dla zdrowia. RH kolagen działa poprzez stymulowanie naturalnych procesów odnowy i regeneracji skóry.
Atelokolagen pobudza do pracy fibroblasty, czyli komórki skóry odpowiedzialne za produkcję kolagenu. Proces ten prowadzi do naturalnej rekonstrukcji tkanek skórnych i pomaga w uzupełnieniu ubytków w tkance skórnej, takich jak zmarszczki czy blizny.
Składniki budujące białka są świetnymi biostymulatorami. Dobrane w odpowiedniej kombinacji redukują oznaki starzenia, nawilżają skórę, wspomagają jej procesy naprawcze, a także wspierają naturalną produkcję kolagenu. Jednymi z ważniejszych aminokwasów w procesie biostymulacji są: glicyna, l-leucyna, l-lizyna, l-walina oraz l-prolina.
Kolagen i elastyna odpowiadają za młody i zdrowy wygląd skóry. Dzięki biostymulacji, organizm produkuje więcej tych substancji, efekty pochodzą więc głęboko z wewnątrz organizmu, są naturalne i trwają dłużej. Jak to przekłada się na wygląd? Biostymulacja skóry daje efekt naturalnego liftingu i pozwala osiągnąć następujące rezultaty:
Biostymulacja ma na celu uzyskanie efektu odmłodzenia twarzy. Nie oznacza to jednak, że jej stosowanie rozpocząć należy wtedy, gdy oznaki starzenia będą już widoczne. Najlepiej zacząć wpływać na komórki, jeszcze przed pojawieniem się przysłowiowych “pierwszych zmarszczek”. Eksperci zalecają biostymulację skóry już ok. 25 roku życia. Dlaczego? Ponieważ mniej więcej od tego wieku ilość kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w naszej skórze zaczyna się zmniejszać. Nie jest to jeszcze widoczne, ale to właśnie najlepszy czas na to, w rozpocząć działania profilaktyczne, które w przyszłości zaprocentują zdrową i piękną skórą.