Koszyk 0 items - 0,00 zł 0

Nowe zastosowania Linerase

Zabieg z użyciem atelokolagenu Linerase stanowił przełom w dermatologii i medycynie estetycznej. Badania dowiodły, że może też znaleźć zastosowanie w stomatologii – w leczeniu trudnego schorzenia, jakim jest recesja dziąseł, oraz w terapiach łączonych jako metoda skutecznie zapobiegająca łysieniu. 

Linerase w leczeniu recesji dziąseł

Recesja („cofanie się”) dziąseł jest drugim najpowszechniejszym schorzeniem jamy ustnej, które nie tylko ma wpływ na wygląd naszego uśmiechu, ale też może powodować bolesną nadwrażliwość zębów, trudną do wyleczenia próchnicę korzeni czy ubytki niepróchnicowego pochodzenia. Podanie płynnego atelokolagenu Linerase jest alternatywą do chirurgicznej ingerencji przy leczeniu recesji dziąseł. Badania nad takim jego zastosowaniem prowadziła dr Marzena Wyganowska-Świątkowska z Katedry i Kliniki Stomatologii Zachowawczej i Periodontologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. U 3 pacjentów z recesją dziąseł poddanych terapii Linerase zaobserwowano poprawę stanu klinicznego dziąseł. Zwiększeniu uległa grubość dziąsła, redukcji uległa też wysokość recesji. U pacjentów nie zauważono żadnych niepożądanych reakcji ubocznych związanych z podaniem preparatu. 

Linerase + karboksyterapia 

Poszukując skutecznych terapii na wypadanie włosów, opracowaliśmy autorską terapię hamującą wypadanie włosów wykorzystującą synergię działania liofilizowanego atelokolagenu Linerase w optymalnej dawce 100 mg w połączeniu z aplikacją najwyższej czystości dwutlenku węgla Carbomed CO2. Terapia rozpoczyna się od karboksyterapii, która pobudza mikro- i makrokrążenie oraz stymuluje produkcję naczyń krwionośnych. Kolejnym etapem jest iniekcyjne podanie płynnego atelokolagenu Linerase. Tuż po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych aktywności. 

Po 1-2 zabiegach obserwuje się zahamowanie wypadania włosów – szybki efekt wyróżnia tę terapię na tle innych. Zaleca się wykonanie 4 zabiegów co 14 dni, a następnie kontynuowanie terapii w 1-3-miesięcznych odstępach. O ilości i częstości zabiegów decyduje lekarz.

Zapisz się na nasz newsletter

Zapisz się na nasz newsletter

Kontakt

ul. Modlińska 335e, 03-151 Warszawa
+48 22 290 68 70
biuro@bdaesthetic.com

© 2022 All rights reserved.

Dla pacjenta

Dla lekarza